Specijalist za umjetnu inteligenciju i strojno učenje

Što specijalist za umjetnu inteligenciju i strojno učenje radi?

Softverski stručnjak s jakim matematičkim predznanjem i znanjem kodiranja. Ključne su mu odgovornosti dizajn i razvoj sustava za strojno učenje i duboko učenje, izvođenje testova i eksperimenata strojnog učenja te primjena odgovarajućih algoritama. Stalno prati i primjenjuje trendove najnovijih tehnologija i algoritama u domeni strojnog i dubokog učenja.

Koje su vještine potrebne za ovo radno mjesto?

Tehničke vještine

Specifična znanja i sposobnosti razumijevanja i korištenja programa, alata i sustava uglavnom iz tehnoloških, računalnih i mehaničkih područja.

Pročitaj

Poslovne vještine

Specifična znanja i sposobnosti razumijevanja i primjene metodologija, standarda i procesa u organizaciji i upravljanju poslovnim zadacima.

Pročitaj

Dodatne vještine

Specifična znanja o procesima, protokolima, direktivama ili proizvodima koja su povezana s određenom industrijom i potrebna su za uspješno poslovanje u tom sektoru.

Pročitaj

Soft vještine

Osobne karakteristike i ponašanja koja omogućavaju učinkovitu i skladnu interakciju te rad u specifičnom poslovnom okruženju.

Pročitaj

Unaprijedi svoj super powwwer za posao budućnosti

Iskoristi svoj super powwwer: Gen Z na poslu

Iskoristi svoj super powwwer.

Prijavi se za posao budućnosti u A1 Hrvatska

Prijavi se!

AI. SOCIAL. GREEN: Otkrivamo popularne poslove budućnosti

STEMI ŠKOLA BUDUĆNOSTI: mentori koji pomažu učenicima izgraditi svoj super powwwer

Izgradi svoj super powwwer.

Prijavi se za STEMI školu

budućnosti

Prijavi se!

Tim stručnjaka donosi vještine i savjete za zanimanja budućnosti

Ekspertni tim u kojem je 27 znanstvenika, profesora, menadžera, stručnjaka iz različitih industrija i osnivača top tehnoloških tvrtki prvi put u Hrvatskoj analizira najvažnije vještine za 100 zanimanja budućnosti u 10 industrija. Na svakoj industriji radio je poseban tim. Ovo su stručnjaci koji vam donose listu najvažnijih vještina za zanimanja budućnosti u naprednoj proizvodnji i savjete kako se odmah za njih obrazovati.

Matija Kopić

Gideon Brothers

Osnivač i CEO

Hrvoje Džapo

Fakultet elektrotehnike i računarstva

Voditelj Centra karijera

Vedrana Pribičević

Zagrebačka škola ekonomije i managementa

Profesorica ekonomije

Tanja Prekodravac

SELECTIO

Direktorica organizacijskog dizajna i razvoja

Stručnjak odgovara

Matija Kopić

Gideon Brothers

Suosnivač i CEO

Što preporučujete onima koji se tek počinju obrazovati za ovo radno mjesto? Gdje se obrazovati i što je važno za uspjeh?

U Hrvatskoj se danas već može dobiti kvalitetno obrazovanje u ovom području. Konkretno, s fakulteta STEM znanosti svake godine na tržište rada stižu novi talenti, koji su u prosjeku vrlo dobri inženjeri. Posljednjih su godina uvedeni i relevantni kolegiji i neki od njih dobro prate najnovija postignuća u području umjetne inteligencije i strojnog učenja. Svakako valja odlično poznavati Python i C/C++. Živimo u svijetu koji je dobro povezan. Internet nam je otvorio mogućnosti prisustvovanja predavanjima najprestižnijih sveučilišta, i to besplatno. Studenti imaju i brojne prilike odraditi stručnu praksu u Hrvatskoj ili inozemstvu. Najbolji studenti koriste te mogućnosti.

Što preporučujete onima koji već rade, a ovo im je zanimanje zanimljivo? Kako steći potrebne vještine?

Svakako je preporučljivo imati iskustvo rada u UNIX/Linux okruženju, kao i Git verzioniranje. Poznavanje biblioteka strojnog učenja kao što su TensorFlow, PyTorch, Caffe i drugih također je bitno.

Iz medija