Specijalist za umjetnu inteligenciju i strojno učenje

Što specijalist za umjetnu inteligenciju i strojno učenje radi?

Softverski stručnjak s jakim matematičkim predznanjem i znanjem kodiranja. Ključne su mu odgovornosti dizajn i razvoj sustava za strojno učenje i duboko učenje, izvođenje testova i eksperimenata strojnog učenja te primjena odgovarajućih algoritama. Stalno prati i primjenjuje trendove najnovijih tehnologija i algoritama u domeni strojnog i dubokog učenja.

Koje su vještine potrebne za ovo radno mjesto?

Tehničke vještine

Specifična znanja i sposobnosti razumijevanja i korištenja programa, alata i sustava uglavnom iz tehnoloških, računalnih i mehaničkih područja.

Pročitaj

Poslovne vještine

Specifična znanja i sposobnosti razumijevanja i primjene metodologija, standarda i procesa u organizaciji i upravljanju poslovnim zadacima.

Pročitaj

Dodatne vještine

Specifična znanja o procesima, protokolima, direktivama ili proizvodima koja su povezana s određenom industrijom i potrebna su za uspješno poslovanje u tom sektoru.

Pročitaj

Soft vještine

Osobne karakteristike i ponašanja koja omogućavaju učinkovitu i skladnu interakciju te rad u specifičnom poslovnom okruženju.

Pročitaj

Unaprijedi svoj super powwwer za posao budućnosti

Iskoristi svoj super powwwer: Gen Z na poslu

Iskoristi svoj super powwwer.

Prijavi se za posao budućnosti u A1 Hrvatska

Prijavi se!

AI. SOCIAL. GREEN: Otkrivamo popularne poslove budućnosti

STEMI ŠKOLA BUDUĆNOSTI: mentori koji pomažu učenicima izgraditi svoj super powwwer

Izgradi svoj super powwwer.

Prijavi se za STEMI školu

budućnosti

Prijavi se!

Tim stručnjaka donosi vještine i savjete za zanimanja budućnosti donosi vještine i savjete za zanimanja budućnosti

Ekspertni tim u kojem je 27 znanstvenika, profesora, menadžera, stručnjaka iz različitih industrija i osnivača top tehnoloških tvrtki prvi put u Hrvatskoj analizira najvažnije vještine za 100 zanimanja budućnosti u 10 industrija. Na svakoj industriji radio je poseban tim. Ovo su stručnjaci koji vam donose listu najvažnijih vještina za zanimanja budućnosti u informacijskim i komunikacijskim tehnologijama i savjete kako se odmah za njih obrazovati.

Ivan Skender

A1 Hrvatska

Glavni direktor za transformaciju poslovanja, ljudske potencijale i korporativne komunikacije

Boris Gotovac

A1 Hrvatska

Direktor razvoja IT i telekomunikacijskih usluga

Hrvoje Balen

Algebra

Osnivač i član Uprave

Hajdi Ćenan

Hrvatska udruga za umjetnu inteligenciju CroAi

Potpredsjednica

Mirko Sužnjević

Fakultet elektrotehnike i računarstva

Docent, Zavod za telekomunikacije

Stručnjak odgovara

Ivan Skender

A1 Hrvatska

Glavni direktor za transformaciju poslovanja, ljudske potencijale i korporativne komunikacije

Što preporučujete onima koji se tek počinju obrazovati za ovo radno mjesto? Gdje se obrazovati i što je važno za uspjeh?

Dva su osnovna preduvjeta za uspjeh: strast prema matematici i ljubav prema programiranju. Ne morate biti eksperti u obje kategorije, no bitni su barem osnovno razumijevanje i želja za stalnom nadogradnjom znanja. Jako je teško početi se baviti ovim zanimanjem ako vam ni jedno ni drugo ne leži ili vas ne zanima. Oni koji se žele baviti ovim zanimanjem trebaju imati formalno obrazovanje u IT segmentu u kombinaciji s matematikom.

Što preporučujete onima koji već rade, a ovo im je zanimanje zanimljivo? Kako steći potrebne vještine?

Uz formalno obrazovanje u IT segmentu, koje je nužno za ovo zanimanje, razvoj i napredak moguć je uz proučavanje modela i alata koji danas postaju sve dostupniji i sve su jednostavniji. Ako ne znate programirati, upišite jedan od brojnih dostupnih tečajeva za osnove programiranja. Primjerice, možete početi s učenjem programskog jezika Python, kojem sigurno neće ubrzo pasti popularnost.

Iz medija